Informacje podstawowe i wyposażenie

Energooszczędne drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne THERMO HS to najlepszy sposób, żeby pozostając w domu znaleźć się blisko natury. Możliwość zastosowania znacznie większych wymiarów niż w oknach tradycyjnym potęguje wrażenie "otwartej przestrzeni", a wypełnione naturalnym światłem wnętrza stają się jasne co podnosi komfort mieszkania. To nowoczesne, praktyczne, wręcz idealne rozwiązanie stosowane zazwyczaj jako wyjście na taras.

W naszym klimacie, najistotniejszym parametrem decydującym o wyborze jest energooszczędność. Duże przeszklenia do jakich stworzone są drzwi balkonowe THERMO HS nie stanowią w tym przypadku żadnego ograniczenia. Odpowiednio dobrana grubość ramy oraz energooszczędny 3-szybowy pakiet szyb zespolonych pozwalają uzyskać rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła dla drzwi sosnowych na poziomie Uw=0,9 W/m2K.

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien i drzwi jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien.

W linii drzwi balkonowych podnoszono – przesuwnych THERMO HS ościeżnica ma grubość 188mm, a skrzydło 80mm. Do produkcji okien i drzwi używamy głównie drewna sosnowego, meranti lub dębu.

Kluczowym atutem drzwi balkonowych podnoszono – przesuwnych jest ich funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość uzyskania bardzo dużych przeszkleń, co w wyjątkowy sposób podkreśla akcenty architektoniczne. Zamknięte drzwi wyglądają estetycznie i przepuszczają dużo światła, otwarte drzwi nie zabierają przestrzeni wnętrza, gdyż skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. System zapewnia wygodne i ciche użytkowanie z użyciem minimalnej siły, a niski próg podłogowy stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy przestrzeń bez barier architektonicznych - bardzo proste rozwiązanie w celu zapewnienia większej wygody lub przystosowania mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Automatyka

Dla większego komfortu oraz czerpania radości z otwartej przestrzeni i naturalnego światła drzwi balkonowe podnoszono – przesuwne THERMO HS mogą być w pełni automatyczne. W przypadku zastosowania napędu do systemów podnośno-przesuwnych w sposób automatyczny i niezawodny można kontrolować położenie skrzydła. Sterowanie napędem odbywa się za pomocą klawisza umieszczonego w klamce lub z przenośnego pilota. Dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania system posiada ochronę przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku braku prądu. Dodatkową zaletą napędu jest także możliwość zaprogramowania 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia, co zapewni stały i systematyczny dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia.

Automatyczne drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS to idealne rozwiązanie dla osób pragnących mieć wokół siebie dużo naturalnego światła, otwartą przestrzeń i świeże powietrze.

Obok wygodnego użycia drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS posiadają także inne zalety:

 • napęd pracuje szybko i cicho,
 • zawiera program 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia,
 • inteligentne sterowanie oznacza dużą różnorodność funkcji - obejmuje ona automatyczne zapamiętywanie, rozpoznawanie pozycji końcowej, programowalną pozycję otwarcia, automatykę czasową, ograniczenie siły nacisku, a tym samym łagodny start i zatrzymanie,
 • modułowa budowa i łatwy montaż powodują, że napęd podnoszono - przesuwny jest idealnym produktem do uzupełnienia istniejącej już instalacji,
 • ochrona przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku awarii lub braku prądu poprawiają jego bezpieczeństwo i pewność użycia.

Szyby

W drzwiach THERMO HS standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K

 • Szyby absorpcyjne - Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachodnich fasadach budynków.

 • Szyby antywłamaniowe - Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

 • Szyby bezpieczne - Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

 • Szyby dźwiękochłonne - Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp.

 • Szyby refleksyjne - Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

Wewnątrzszybowe

 

Wiedeńskie

Konstrukcyjne

Gwarancja

 • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
 • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji
 • 3 lata - na powłoki malarskie kryjące
 • 2 lata - na powłoki malarskie transparentne