Informacje podstawowe i wyposażenie

Szukasz okien, dzięki którym odmienisz oblicze swojego domu i jednocześnie zyskasz gwarancję praktyczności, bezpieczeństwa i oszczędności wynikających z doskonałych parametrów termoizolacyjnych? Trafiłeś w doskonałe miejsce. Z myślą o spełnieniu nawet najwyższych wymagań przygotowaliśmy dla Ciebie energooszczędne okna drewniano-aluminiowe Elite 92 Alu.

Wrażenie budzi już sama grubość ramy, czyli aż 103,5 mm. Imponujące wymiary uzupełnia piękny design, opracowany przez specjalistów w dziedzinie projektowania. Wszystko po to, aby dostarczyć Państwu  produkt, który nie tylko posłuży niezawodnie przez lata, ale i z dumą można go prezentować swoim bliskim. Gwarancją tego są:

 • Zastosowanie aluminiowej nakładki chroniącej drewno od strony elewacji.
  Wysoki poziom izolacji akustycznej, wynoszący od 32 do 41 dB. Różnice są zależne od wybranego pakietu szybowego. Pamiętaj, że im wyższy wskaźnik, tym lepiej okno radzi sobie z tłumieniem hałasu dobiegającego z ulicy.
 • Znakomity współczynnik przenikania ciepła dla całego okna – Uw=0,8 W/m2K. Jak się przekłada to na codzienne użytkowanie? Niski współczynnik to mniejsze straty ciepła i oszczędności dla domowego budżetu.
  Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja
 • Wpływ na tak doskonałe parametry termoizolacyjne ma między innymi zastosowanie 3-szybowego pakietu ze szkłem niskoemisyjnym i przestrzenią szybową, którą wypełnia argon. Dodatkowym atutem jest natomiast nowość, czyli system uszczelnień. Jego wyjątkowość polega na użyciu dwóch uszczelek wrębowych i jednej krawędziowej.

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Wpływ na tak doskonałe parametry termoizolacyjne ma między innymi zastosowanie 3-szybowego pakietu ze szkłem niskoemisyjnym i przestrzenią szybową, którą wypełnia argon. Dodatkowym atutem jest natomiast nowość, czyli system uszczelnień. Jego wyjątkowość polega na użyciu dwóch uszczelek wrębowych i jednej krawędziowej.

Jak już wspomnieliśmy, rama imponuje grubością. Stosujemy 4 warstwy drewna oraz aluminium. Okna ELITE 92 ALU podobnie, jak inne nasze produkty powstają tylko i wyłącznie z najlepszych surowców, a tarcica przechodzi proces dokładnego suszenia. Dokonują tego wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, co jest gwarancją, że drewno będzie posiadać odpowiednią wilgotność i trwałość. W przypadku okien ELITE 92 ALU, powstających z drewna sosnowego, dębu czy meranti nie ma miejsca na defekty jak sęki, skręty włókien albo zawoje. Dokładamy wszelkich starań, aby całość została wykonana profesjonalnie w każdym calu.

Kolejny walor okien ELITE 92 ALU, to osadzenie pakietu szybowego w drewnianej ramie okna. Zwiększyliśmy głębokość z 18 mm do 20 mm.

Okucia Siegenia

Okna wyposażono w standardzie w okucia renomowanej marki SIEGENIA ze 100 letnim doświadczeniem:

 • obwiedniowe z mikrouchylaniem i zaczepem antywłamaniowym oraz rolkowym podnośnikiem skrzydła w oknach ze skrzydłem uchylno-rozwieranym (UR),
 • rozwierane w oknach ze skrzydłem rozwieranym (R),
 • uchylne w oknach ze skrzydłem uchylnym (U),
 • zamykacz HAU TAU umożliwiający uchylanie górnego skrzydła z poziomu podłogi (UZ) w oknach do budynków użyteczności publicznej.

 

Grzybek obrotowy w standardzie

 • Grzybek obrotowy, mimo niewielkich rozmiarów, łączy w sobie ogrom zalet dla klienta:
  • dopasowuje się automatycznie do zmiany warunków funkcjonowania np. temperatury
  • gwarantuje zawsze optymalnie ustawiony system zamykani
  • zapobiega czasochłonnym i kosztownym regulacjom umożliwia płynną regulację docisku

Uchyłu okna zima-lato

 • Wietrzenie letnie: okno jest uchylane standardowo.
 • Wietrzenie zimowe: uchył jest ograniczony do ok. 40 mm.
 • Aktywacja trybu „zima” za pomocą prostego ruchu ręki bez konieczności używania narzędzi.

 

Blokada obrotu klamki

 • Wymusza prawidłową obsługę okna, tzn. uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy okno jest otwarte zapewniając ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego.

 

Zatrzask balkonowy

 • Zapobiega uderzaniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu i silnym wietrze. Wychodząc na balkon, wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt – zatrzask przytrzyma skrzydło w ościeżnicy.

 

Mechanizm wielostopniowego uchyłu okna

 • Umożliwia regulację intensywności przewietrzania. Mamy możliwość wyboru jednej z 3 pozycji uchylonego skrzydła. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, sypialnia.

 

Ogranicznik otwarcia skrzydła do 90 stopni

 • Umożliwia blokadę otwieranego skrzydła. Eliminuje niebezpieczeństwo uderzania otwartego skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy silnym wietrze.

Płynne rozwarcie

 • Płynne rozwarcie umożliwia w skrzydłach rozwiernych sterowanie otwarcia okna ruchem klamki po wcześniejszym uruchomieniu mechanizmu.

Hamulec w klamce

 • Montaż hamulca sterowanego klamką pozwala na blokadę skrzydła w dowolnym położeniu podczas otwierania, bez konieczności rezygnacji z funkcji uchyłu.

Szyby

Zestawy 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem (współczynnik przenikania ciepła Us = 0.7 W/m2K) lub pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us = 0.6 W/m2K.

W oknach ELITE92 ALU standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,5 W/m2K

 • Szyby absorpcyjne - Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachodnich fasadach budynków.

 • Szyby antywłamaniowe - Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

 • Szyby bezpieczne - Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

 • Szyby dźwiękochłonne - Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp.

 • Szyby refleksyjne - Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

Wewnątrzszybowe

 

Wiedeńskie

 

Konstrukcyjne

Gwarancja

 • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
 • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji