Informacje podstawowe i wyposażenie

Drzwi balkonowo-przesuwne ECO LINE to nowa linia produktowa w naszej ofercie. Jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na okna o dużych przeszkleniach, wprowadzające więcej światła do pomieszczeń i umożliwiające bliższy kontakt z naturą przy jednocześnie łatwej obsłudze, prostym montażu i atrakcyjnej cenie.
ECO LINE zapewni Państwu doskonałe poczucie przestrzeni, sprosta najwyższym wymaganiom jakościowym oraz idealnie dopasuje się do nowoczesnej architektury. Dzięki łatwemu montażowi produkt wspaniale nadaje się do renowacji istniejących obiektów, a z uwagi na swoją budowę sprawdza się również w małych pomieszczeniach dużo lepiej od tradycyjnych drzwi balkonowych, zajmując mniej miejsca podczas otwierania.
To produkt wykonany wyłącznie z wyselekcjonowanej kantówki sosnowej twardzielowej 90% przeznaczony pierwotnie na wymagający rynek norweski. Idealnie sprawdzi się w ciężkich warunkach atmosferycznych zapewniając żywotność na długie lata.

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien i drzwi jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien. ECO LINE jest produkowana ze specjalnie wyselekcjonowanej sosny twardzielowej łączonej na mikrowczepy (heartwood 90%).
W linii drzwi balkonowych przesuwnych ECO LINE ościeżnica ma grubość 174mm, a skrzydło 79mm.

Kluczowym atutem drzwi balkonowych przesuwnych ECO LINE jest ich funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość uzyskania bardzo dużych przeszkleń, co w wyjątkowy sposób podkreśla akcenty architektoniczne. Zamknięte drzwi wyglądają estetycznie i przepuszczają dużo światła, otwarte drzwi nie zabierają przestrzeni wnętrza, gdyż skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. System zapewnia wygodne i ciche użytkowanie z użyciem minimalnej siły, a niski próg podłogowy stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy przestrzeń bez barier architektonicznych - bardzo proste rozwiązanie w celu zapewnienia większej wygody lub przystosowania mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szyby

W drzwiach THERMO HS standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K

  • Szyby absorpcyjne - Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachodnich fasadach budynków.

  • Szyby antywłamaniowe - Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

  • Szyby bezpieczne - Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

  • Szyby dźwiękochłonne - Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp.

  • Szyby refleksyjne - Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

Wewnątrzszybowe

 

Wiedeńskie

Konstrukcyjne

Gwarancja

  • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
  • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji