Informacje podstawowe i wyposażenie

ECO LINE ALU jest kwintesencją serii ECO LINE. Produkt ten zapewni Państwu dużą przestrzeń w domu, podkreśli nietypową i nowoczesną architekturę. Zapewni poczucie dobrobytu i bezpieczeństwa, tak ważnego w dzisiejszych czasach a także pozwoli cieszyć się wielu pokoleniom na lata.
ECO LINE ALU to produkt wykonany również ze szlachetnej i wyselekcjonowanej kantówki sosny twardzielowej 90%, która została połączona z mocnym i wytrzymałym aluminium tworząc produkt o silnym i zdecydowanym charakterze, jednocześnie zachowując piękno naturalnego drewna wewnątrz   pomieszczenia.

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien i drzwi jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien. ECO LINE ALU jest produkowana ze specjalnie wyselekcjonowanej sosny twardzielowej łączonej na mikrowczepy ( heartwood 90%)
W linii drzwi balkonowych przesuwnych ECO LINE ALU ościeżnica łącznie z aluminium ma grubość  184mm, a skrzydło 88mm.

Kluczowym atutem drzwi balkonowych przesuwnych ECO LINE ALU jest ich funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość uzyskania bardzo dużych przeszkleń, co w wyjątkowy sposób podkreśla akcenty architektoniczne. Zamknięte drzwi wyglądają estetycznie i przepuszczają dużo światła, otwarte drzwi nie zabierają przestrzeni wnętrza, gdyż skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. System zapewnia wygodne i ciche użytkowanie z użyciem minimalnej siły, a niski próg podłogowy stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy przestrzeń bez barier architektonicznych - bardzo proste rozwiązanie w celu zapewnienia większej wygody lub przystosowania mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zastosowana nakładka aluminiowa z zewnątrz profilu zabezpiecza okno na długie lata przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

Szyby

W drzwiach THERMO HS standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K

  • Szyby absorpcyjne - Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachodnich fasadach budynków.

  • Szyby antywłamaniowe - Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

  • Szyby bezpieczne - Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

  • Szyby dźwiękochłonne - Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp.

  • Szyby refleksyjne - Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

Wewnątrzszybowe

Wiedeńskie

Konstrukcyjne

Gwarancja

  • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
  • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji