Informacje podstawowe i wyposażenie

Nowoczesne i energooszczędne drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne THERMO HS ALU są idealnym rozwiązaniem w zakresie drzwi balkonowych i tarasowych. Dzięki możliwości zastosowania znacznie większych przeszkleń niż w przypadku rozwiernych okien balkonowych pomieszczenia zostają optycznie większe i wypełnione naturalnym światłem. Wrażenie otwartej przestrzeni zostaje dodatkowo spotęgowane dzięki  niskiemu progowi podłogowemu, który stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy obszar bez barier architektonicznych. W zależności od wymagań klienta i projektu architektonicznego można zamontować od dwóch do czterech elementów drzwiowych ze skrzydłami ruchomymi lub stałymi.

Najważniejszym parametrem wyznaczającym poziom energooszczędności okna jest współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi podnoszono-przesuwnych (Uw). Im niższa wartość współczynnika, tym mniejsze straty ciepła w domu i niższe koszty ogrzewania. Właściwie dopasowana grubość ramy oraz energooszczędne 3-szybowe pakiety umożliwiają uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi na poziomie Uw=0,9 W/m2K.

.

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno używane do produkcji drzwi podnoszono – przesuwnych jest poddawane szczegółowej selekcji, w wyniku której wybiera się jedynie te o gęstych słojach.

W przypadku linii THERMO HS ALU grubość ramy łącznie z aluminium wynosi 206mm, natomiast skrzydła 91,5mm. Do produkcji drzwi używamy głównie drewna sosnowego, meranti lub dębu.

Drzwi balkonowe podnoszono – przesuwne linii THERMO HS ALU posiadają dodatkowe zabezpieczenie ramy drewnianej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w postaci aluminiowej nakładki montowanej na ramę, od strony elewacji.

Podstawową zaletą drzwi podnoszono – przesuwnych jest ich funkcjonalność. Wdrożone rozwiązania konstrukcyjne pozwalają uzyskać dużą powierzchnię przeszkleń, co uwydatnia ich walory architektoniczne. Zamknięte drzwi prezentują się stylowo i pozwalają promieniom słonecznym wpadać wewnątrz pomieszczenia. Z kolei otwarte drzwi nie ograniczają przestrzeni wnętrz, ponieważ skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. System gwarantuje komfortowe i ciche użytkowanie przy niewielkich nakładach siły, z otwieraniem którego poradzi sobie nawet dziecko Skrzydło ruchome możemy ustawić  w dowolnym miejscu i bezpiecznie zaryglować.

Drzwi balkonowe THERMO HS ALU to produkt spełniający szereg wymagań, którym jak dotąd nie sprostały inne systemy drzwi tarasowych.

 

Drzwi THERMO HS znacznie podnoszą komfort i wygodę mieszkania – duże przeszklenia, minimalna ilość miejsca potrzebnego do cichego i zdalnego otwierania drzwi, a także możliwość dostosowania progu na potrzeby osób niepełnosprawnych czynią je innowacyjną, nowoczesną i niezwykle funkcjonalną alternatywą tradycyjnych drzwi balkonowo – tarasowych.

Automatyka

Dla większego komfortu oraz czerpania radości z otwartej przestrzeni i naturalnego światła drzwi balkonowe podnoszono – przesuwne THERMO HS mogą być w pełni automatyczne. W przypadku zastosowania napędu do systemów podnośno-przesuwnych w sposób automatyczny i niezawodny można kontrolować położenie skrzydła. Sterowanie napędem odbywa się za pomocą klawisza umieszczonego w klamce lub z przenośnego pilota. Dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania system posiada ochronę przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku braku prądu. Dodatkową zaletą napędu jest także możliwość zaprogramowania 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia, co zapewni stały i systematyczny dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia.

Automatyczne drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS to idealne rozwiązanie dla osób pragnących mieć wokół siebie dużo naturalnego światła, otwartą przestrzeń i świeże powietrze.

Obok wygodnego użycia drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS posiadają także inne zalety:

 • napęd pracuje szybko i cicho,
 • zawiera program 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia,
 • inteligentne sterowanie oznacza dużą różnorodność funkcji - obejmuje ona automatyczne zapamiętywanie, rozpoznawanie pozycji końcowej, programowalną pozycję otwarcia, automatykę czasową, ograniczenie siły nacisku, a tym samym łagodny start i zatrzymanie,
 • modułowa budowa i łatwy montaż powodują, że napęd podnoszono - przesuwny jest idealnym produktem do uzupełnienia istniejącej już instalacji,
 • ochrona przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku awarii lub braku prądu poprawiają jego bezpieczeństwo i pewność użycia.

Szyby

W drzwiach THERMO HS standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,6 W/m2K

 • Szyby absorpcyjne - Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachodnich fasadach budynków.

 • Szyby antywłamaniowe - Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

 • Szyby bezpieczne - Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

 • Szyby dźwiękochłonne - Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp.

 • Szyby refleksyjne - Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

Szprosy

Opcjonalnie okna mogą zostać wyposażone w jeden z trzech rodzajów szprosów:

Wewnątrzszybowe

Naklejane

Konstrukcyjne

Gwarancja

 • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
 • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji