Informacje podstawowe i wyposażenie

PURO Nowa linia okien Sokółka Okna i Drzwi S.A – PURO – to nowoczesne w formie okna drewniano-aluminiowe. Okna te łączą w sobie szereg cech, którymi kierują się klienci przy wyborze stolarki okiennej.

Okna Puro wykonane w nowoczesnej stylistyce doskonale uzupełniają widok elewacji w obiektach zarówno mieszkalnych, jak i np. hotelach, czy pomieszczeniach biurowych. Z kolei wewnątrz budynków tworzą  przyjemny klimat pomieszczenia.

System okien drewniano-aluminiowych to połączenie dwóch ram – drewnianej i aluminiowej.  Puro to innowacyjna linia okien charakteryzująca się  płaskim kształtem profili aluminiowych, upodabniających okno do rozwiązań stosowanych przy konstrukcjach fasadowych. Na design okien wykonanych w tym systemie składają się nowoczesny prostokątny kształt profili aluminiowych w wersji zlicowanej.  Dzięki takiej konstrukcji można w jednym produkcie pogodzić oczekiwania zarówno do wyglądu zewnętrznego (doskonałe dopasowanie do elewacji, czy upodobnienie do innych okien w budownictwie wielorodzinnym), z możliwością uzyskania eleganckiego i przytulnego wnętrza.

Okno Sokółka PURO charakteryzuje się prostą linią profili aluminiowych – jest to bardzo stylowe a jednocześnie nowoczesne wzornictwo, przeznaczone dla klientów ceniących nowatorskie rozwiązania. Kształt profili drewnianych zasługuje na szczególną uwagę. Proste linie i ostre kształty, w duchu minimalistycznego designu, podkreślają zdecydowany i pionierski charakter okien PURO.

Konstrukcja okna Puro składa się z połączenia ramy drewnianej o szer. 65 mm, z nakładką aluminiową. W ciekawy sposób rozwiązano kwestię montażu pakietu szybowego. Od zewnątrz jest on zabezpieczony profilem aluminiowym z dodatkowym uszczelnieniem. Rozwiązanie takie umożliwia zabezpieczenie drewnianej ramy okna przed niekorzystnym wpływem zjawisk atmosferycznych.

PURO Zwarta solidna konstrukcja Puro pozwoliła na uzyskanie  bardzo dobrych wartości  współczynnika izolacji cieplnej (szyba –  współczynnik Ug = 0,5 (W/m2K), dla całego okna  współczynnik Uw – 0,9 (W/m2K). Standardem jest szklenie pakietem trzyszybowym 4/18/4/18/4 z dwiema warstwami Thermofloat, oraz ciepłą ramką międzyszybową. Oryginalny kształt ram drewnianych pozwala na zastosowanie pakietów szybowych o cechach doskonale odpowiadających oczekiwaniom klientów np. szkło bezpieczne, antywłamaniowe, akustyczne, czy samoczyszczące, przy czym nie dzieje się to kosztem zmniejszenia parametrów cieplnych.

Ramy drewniane wykonane są z najwyższej jakości klejonki. Klient może zdecydować się na okna sosnowe, dębowe lub meranti, lakierowane ekologicznymi wodorozcieńczalnymi lakierami transparentnymi (tzw. lazury, które podkreślają naturalny rysunek słojów drewna, lub lakierami  kryjącymi  – mamy tu do dyspozycji całą paletę RAL).

Uzupełnieniem konstrukcji są niezwykle trwałe i funkcjonalne okucia Sigenia z serii Tytan AF.

Wysoki poziom zaawansowania technicznego linii okien PURO gwarantuje pełną satysfakcję ich użytkownikom. Podsumowując – okna Puro łączą w sobie trwałość aluminium, z ciepłem i elegancją drewna. Decydując się na zakup tych okien, klient otrzymuje stolarkę, która jest funkcjonalna, bezpieczna i elegancka. Linia Puro w pełni zasługuje na miano ekskluzywnego produktu, perfekcyjnie wykonanego o ponadprzeciętnych walorach użytkowych.

Okucia Siegenia

Okna wyposażono w standardzie w okucia renomowanej marki SIEGENIA ze 100 letnim doświadczeniem:

 • obwiedniowe z mikrouchylaniem i zaczepem antywłamaniowym oraz rolkowym podnośnikiem skrzydła w oknach ze skrzydłem uchylno-rozwieranym (UR),
 • rozwierane w oknach ze skrzydłem rozwieranym (R),
 • uchylne w oknach ze skrzydłem uchylnym (U),
 • zamykacz HAU TAU umożliwiający uchylanie górnego skrzydła z poziomu podłogi (UZ) w oknach do budynków użyteczności publicznej.

 

Grzybek obrotowy w standardzie

 • Grzybek obrotowy, mimo niewielkich rozmiarów, łączy w sobie ogrom zalet dla klienta:
  • dopasowuje się automatycznie do zmiany warunków funkcjonowania np. temperatury
  • gwarantuje zawsze optymalnie ustawiony system zamykani
  • zapobiega czasochłonnym i kosztownym regulacjom umożliwia płynną regulację docisku

Uchyłu okna zima-lato

 • Wietrzenie letnie: okno jest uchylane standardowo.
 • Wietrzenie zimowe: uchył jest ograniczony do ok. 40 mm.
 • Aktywacja trybu „zima” za pomocą prostego ruchu ręki bez konieczności używania narzędzi.

 

Blokada obrotu klamki

 • Wymusza prawidłową obsługę okna, tzn. uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy okno jest otwarte zapewniając ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego.

 

Zatrzask balkonowy

 • Zapobiega uderzaniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu i silnym wietrze. Wychodząc na balkon, wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt – zatrzask przytrzyma skrzydło w ościeżnicy.

 

Mechanizm wielostopniowego uchyłu okna

 • Umożliwia regulację intensywności przewietrzania. Mamy możliwość wyboru jednej z 3 pozycji uchylonego skrzydła. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, sypialnia.

 

Ogranicznik otwarcia skrzydła do 90 stopni

 • Umożliwia blokadę otwieranego skrzydła. Eliminuje niebezpieczeństwo uderzania otwartego skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy silnym wietrze.

Płynne rozwarcie

 • Płynne rozwarcie umożliwia w skrzydłach rozwiernych sterowanie otwarcia okna ruchem klamki po wcześniejszym uruchomieniu mechanizmu.

Hamulec w klamce

 • Montaż hamulca sterowanego klamką pozwala na blokadę skrzydła w dowolnym położeniu podczas otwierania, bez konieczności rezygnacji z funkcji uchyłu.

Szyby

Zestawy 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem (współczynnik przenikania ciepła Us = 0.7 W/m2K) lub pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us = 0.6 W/m2K.

W oknach PURO standardowo stosowany jest pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Us=0,5 W/m2K

 • Szyby absorpcyjne - Szyby absorpcyjne czyli Antisol zmniejszają działanie promieniowania słonecznego przy doskonałej izolacji termicznej. Zalecane do stosowania na południowych i południowozachodnich fasadach budynków.

 • Szyby antywłamaniowe - Szyby antywłamaniowe stosuje się, gdy wymagana jest specjalna ochrona życia, zdrowia lub mienia. Szyba zewnętrzna składa się z dwóch sklejonych tafli, między którymi umieszcza się kilka warstw folii antywłamaniowej.

 • Szyby bezpieczne - Chronią przed zranieniem przy rozbiciu szyby. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na uderzenia. Zaleca się stosowanie na halach sportowych, biurach, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej.

 • Szyby dźwiękochłonne - Izolacja akustyczna to zdolność tłumienia hałasu. Podwyższona dźwiekochłonność oznacza tłumienie hałasu co najmniej o 38 dB.Okna wyposażone w zestawy szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej mają zastosowanie w budynkach zlokalizowanych  w pobliżu dróg, lotnisk, torowisk, itp.

 • Szyby refleksyjne - Szkło refleksyjne (lustrzane) zmniejsza działanie promieniowania słonecznego, a wykorzystany efekt lustra chroni prywatność mieszkańców.

Gwarancja

 • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
 • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji
 • 3 lata - na powłoki malarskie kryjące
 • 2 lata - na powłoki malarskie transparentne